Tenza Real
Realizujeme vaše představy

Realizované projekty

Bytové domy v Kuřimi

V letech 2005 – 2007 byl realizován projekt 2 bytových domů v Kuřimi – celkem 72 bytových jednotek. Tvarově byly objekty navrženy tak, aby přirozeně korespondovaly se stávající bytovou zástavbou a disponovaly moderním avšak klidným architektonickým výrazem. V rámci projektu byly řešeny i venkovní parkové úpravy ploch, které náleží k objektům. Mezi těmito objekty tak vznikla plocha pro obytnou zeleň a příjemný odpočinek.


Bytový dům  A
Objekt "A" je pětipodlažní s podzemními garážemi a skladovými boxy. Jedná se o bytový dům se dvěmi hlavními vstupy a komunikačními jádry (schodiště, výtah). Objekt disponuje 56 bytovými jednotkami 1+kk – 4+kk s terasami. Použitý nosný systém umožnil značnou variabilitu dispozičního řešení bytů dle požadavků klientů.
Objekt je řešen bezbariérově a jeho součástí jsou 2 bytové jednotky, které svým řešením splňují podmínky pro užívání a bydlení ZP osob (imobilních).
Nosnou konstrukci domu tvoří železobetonový skelet doplněný vyzdívkou z tepelně izolačních keramických bloků. Obvodový plášť je opatřen kontaktním zateplovacím systémem. Vytápění obou domů zajišťuje společná plynová kotelna se samostatným měřením a regulací každé bytové jednotky.

Bytový dům B
Objekt "B" je třípodlažní, rovněž se dvěmi hlavními vstupy a schodišti. Jedná se o objekt bez výtahu, klasické zděné konstrukce. Objekt obsahuje 16 bytových jednotek 2+kk – 3+kk s předzahrádkami a terasami.

Lokalita:
Kuřim, ul. U Stadionu

Datum realizace
listopad 2005 – červenec 2007

Počet bytů
56 (objekt A), 16 (objekt B)

Parkování
garážové, venkovní